itibaren 0₺
Check Availability

Olympos Antalya Side Kemer Turu – Kemer Tekne Turu

Oylanmadı
Süre

5 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra pelittour olarak Olympos Antalya Side Kemer Turu - Kemer Tekne turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

  Antalya - Aspendos Tiyatrosu- Düden Şelalesi - Köprülü Kanyonda Rafting Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Türkiye’nin en güzel doğa spor alanlarından olan, 7’den 77’ye herkesin rahatça yapabildiği ve bir daha asla hafızalarınızdan silinmeyecek Köprülü Kanyonda Rafting yapıyoruz. (Ekstra) Rafting Yapmayacak Olan Misafirlerimiz İçin Farklı Bir Gezi Alternatifi Olmayacağından, Bu Misafirlerimiz Rafting Alanımızda Bulunan Restoranımızda Beklemek Durumundadırlar  Rafting programımızın bitimi sonrası Anadolu’da günümüze kadar en iyi korunmuş olanlardan bir tanesi olan Roma Tiyatrosu Aspendos Antik Tiyatrosunu geziyoruz rehberimizin anlatımları sonrasında  Antalya denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Düden Şelalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz Düden Şelalesi gezimizin sonrasında otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

3 GÜN
3 GÜN

Olympos - Olympos Plajı - Tahtalı - Çıralı Plajı - Adrasan Koyu Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında, hareket ile Olympos Antik Kenti’ne varıyoruz. Markiz Dağı eteklerinde bulunan ve bir vadi içerisine yapılmış eski dönemlerin Korsan Kenti, günümüzde ise ağaç evleriyle meşhur Olympos’ta tarihi antik kalıntıların içinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yapacağımız yürüyüş sonrası Olympos Plajı’na varıyoruz. Çakıl taşları ve berrak suyu ile meşhur plajda yüzme molası veriyoruz. Olympos Plajı’nda vereceğimiz yüzme molası sonrası otobüsümüze dönerek Olympos sahilinin devamı olan serin deniz suyuna sahip olan Çıralı Plajı’na geçiyoruz. Ayrıca Caretta Caretta cinsi kaplumbağaların da yuvalama noktası olan çıralı plajında kısa bir yüzme molası veriyoruz. Ardından günün son noktası olan Likya yürüyüş yolu üzerinde bulunan Adrasan Koyu’na geçiyoruz. Yaklaşık 12 kilometre uzunluğuna sahip ve manzarasına doyum olmayan bu plajda vereceğimiz yüzme molası ardından otobüsümüz ile buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz.

4 GÜN
4 GÜN

Kemer - Kemer Tekne Turu - Ayığı Koyu - Alacasu Cennete Koyu - Phaselis Koyu - Askeri Liman - Tiyatro - Hamam - Tahtalı Dağı Teleferik Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Kemer’e hareket ediyoruz. Kemer’de bizi bekleyen teknemize binerek tam gün sürecek olan Kemer Tekne Turumuza başlıyoruz. Tekne turumuzda Cennet Koyu, Ayışığı Koyu, Phaselis Koyu başlıca göreceğimiz ve yüzme molası vereceğimiz noktalar olacaktır. Tekne Turumuz sırasında Phaselis Antik Kenti’nde kısa bir mola veriyoruz. Küçük bir yarımada üzerine kurulu Antik Kent’te Askeri Liman, Tiyatro, Antik Cadde ve Hamam yapılarını rehberimiz eşliğinde gezerek bilgiler alıyoruz. Ardından bu tarihi kentin yanı başında Phaselis Plajında yüzme fırsatı yakalıyoruz. Yüzme molamızın ardından Teknemize binerek tekne turumuzu sonlandırıyoruz ve otobüsümüze geri dönüyoruz Tekne turumuz sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Tahtalı Dağı Teleferik Turuna çıkıyoruz. (Ekstra) Tahtalı Dağı Teleferiği Dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en uzun teleferiğidir. 80 kişilik deniz manzaralı panoramik kabinler ile Tahtalı Dağı’na çıkışımızı gerçekleştiriyoruz. Varışımızla vereceğimiz serbest zaman sırasında muhteşem manzarayı izliyoruz. Dağ istasyonu 360 derecelik panoraması ile muhteşem manzara hayranlık uyandırmaktadır. Teleferikten inişimizi gerçekleştirdikten sonra otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

5 GÜN
5 GÜN

Side- Side Çarşı- Apollon Tapınağı- Manavgat Tekne Turu- Yüzme Molası- Manavgat Şelalesi- Perge Antik Kenti Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Side’ye doğru yola çıkıyoruz. Antik dönemde Pamfilya’nın en önemli Liman Kenti olan Side, 350-400 metre genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Side Antik Kenti’ne varmamız ile otobüsümüzden inerek rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Ardından Side Antik Kenti’nin baş tanrılarından biri olan Apollon’a adanan Apollon Tapınağı’na geziyoruz. Apollon Tapınağı’nda rehberimizden bilgiler aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında tarihi Side Evlerini gezebilirsiniz. Ardından Manavgat'a geçiyoruz. Manavgat şelalesini görerek fotoğrafladıktan sonra dileyen misafirlerimizle Manavgat Tekne Turuna katılıyoruz. (Ekstra) 3 Saat sürecek tekne turumuz sırasında Side çevresindeki eşsiz güzellikteki koylarda yüzme fırsatı yakalayacaksınız. Tekne turumuzun bitmesinin ardından otobüsümüz ile buluşarak Perge Antik Kenti’ne geçiyoruz. Antalya’nın Aksu ilçesinde yer alan Perge Antik Kenti, Eski ismiyle “Parha” diye bilinmekte olup, Roma Dönemi’nde Anadolu’nun en düzenli kentlerinden biri olmuştur. Perge Antik Kenti’ni rehberimiz eşliğinde gezip bilgiler aldıktan ve Fotoğraf Molası sonrası aracımıza binerek İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka pelittour organizasyonda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin