itibaren 0₺
Check Availability

LİKYA TURU

Oylanmadı
Süre

6 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra pelittour olarak Likya turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

Sabah erken saatlerinde ulaşacağımız  akyaka (Gökova) Keyifli programımızın başlangıç noktası olacak gökova tekne turu öncesi yaklaşık yarım saat sürecek olan Azmak tekne turumuz gerçekleştiriyoruz. Sazlıkların arasından Akyaka‘nın güzelliklerini görebileceğimiz muhteşem bir tur. Ardından tüm gün deniz kum güneş güneş ile iç içe olacağımız Gökova körfezi içindeki tekne turumuza başlıyoruz. Gelibolu adası, Sualtı mağaralar, İnce kum, Sedir adası Kleopatra plajı, isteyen misafirlerimiz rehberimizi eşliğinde antik adı Kedrai olan tarihi özelliklerine keşfedeceğiz Agora tiyatro gibi yapılarını görüp turu yapan misafirlerimize de yüzme molası zamanı vereceğiz ve muhteşem lacivert koy tertemiz denizi ile yüzme imkanı verecek bizlere. tüm gün devam eden tekne turunuzun bitiminde teknemimizin bizi bıraktığı Akyaka’dan ayrılarak yeşilçam filmlerinin en romantik mekanlarından biri olan aşıklar yoluna ulaşacağız. burada vereceğimiz mola sonrası   akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.

3 GÜN
3 GÜN

Üçüncü gün serbest zaman Fethiye sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimize ekstra olarak düzenlenen tüm gün deniz ve güneş ile baş başa olacağımız Fethiye 12 ada tekne turumuz için Fethiye kordonla hareket edeceğiz bineceğimiz teknelerimizde yaklaşık 1, 2 saat kadar Fethiye körfezinde açılacak ilk yüzme molamızı vereceğiz. Yatsıca Adalar’da vereceğimiz yüzme molasında kıyıdan da denize girebilirsiniz kızıl adadan aynı imkânı bizlere sunacak akvaryum ve Göçek adası yine sizleri oldukça keyiflendirecek yüzme molalarımızı vereceğimiz Göçek koyları olacak. Dileyen misafirlerimiz de otelde serbest zaman geçirebilir turumuz bitimini sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz..

4 GÜN
4 GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında likya bölgesinin doğusuna doğru yolculuğumuza başlayacak, ilk durağımız antik çağın en önemli kentlerinin biri olması yanı sıra likya bölgesinin tarihi altyapısını da en iyi veren kentlerden birisi olan xantkos (Ksantos) olacak. Burada yazıtlı Pilye, Agora, Harpyler anıtı ve tiyatro kalıntıları görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra girintili çıkıntılı Dalmaçya tipi kıyıları muhteşem manzaralar sunduğu yol boyunca ilerleyerek kalkanı geçer geçmez Kaputaş plajında fotoğraf molamızı vereceğiz. Ardından kaşı parik olarak fotoğrafladıktan sonra kekovaya ulaşınca bugünkü tekne turumuza başlayacağız. Teknemiz kısa süreli yolculuklar ile bizi birbirinden güzel koylara götürecek. Belçin’in yeri, tersane adası, Hamidiye koyu yüzme molası vereceğimiz büyük koylar olacak. tekne turumuz sırasında göreceğimiz Kekova adası ve simena rehberimizden alacağımız bilgilerle daha bir anlam kazanacak. Akşama doğru tekrar teknemiz bizi üçağız(kekova) iskelesi‘ne bırakacak. Burada yöresel ürünler(kekik, ada çayı, keçiboynuzu ve ve pekmezi, küçük midye kabukları ile bezenmiş yazmalar, bandanalar, takılar vb. Deniz elbiseleri) satan düzenlenmiş tezgah serbestçe alışveriş yapabilirsiniz. verilen süre sonunda Aracımızla hareket ederek turumuzu otelimize doğru dönüş yolculuğuna geçeceğiz.

5 GÜN
5 GÜN

Dalyan tekne turu, İztuzu plajı, Kral Kaya mezarları, Kayaköy, Ölüdeniz, Fethiye Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ederek dünyaca meşhur Dalyan deltası ulaşacağız . Köyceğiz Gölü’nden gelen tatlı suyun geniş bir labirent Delta oluşturduğunu Dalyan kanalından bineceğimiz teknelerle romantik bir yolculuğa başlayacağız. Yaklaşık 45 dakika sonra teknemiz bizi soyları tükenme tehlikesi altında olan caretta caretta cinsi büyük deniz kaplumbalarının da ülkemizdeki anonimim yumurtlama alanlarından biri olan İztuzu plajına ulaştıracak burada vereceğimiz yeterli serbest zamanda siz misafirlerimiz dilerseniz deniz tarafı plajdan dilerseniz tatlı-tuzlu suyun birleştiği sakin göl alanından denize girebilirsiniz. serbest zamanın bitiminin ardından bizleri bekleyen teknelerimizle dönüşe geçeceğiz ama ünlü kaya mezar yapılarına olabildiğince yaklaşarak hem fotoğraf çekeceğiz hem de rehberimizin verdiği bilgileri dinleyeceğiz günümüz sonra ki durağı ise hayalet köy olarak ünlenen doğal, sanat ve resim kampının bulunduğu 1924 yılındaki nüfus mübadelesi nedeniyle terk edilen eski rum köyü olan Kayaköy’e gidiyoruz. Kayaköy içerisinde yapacağımız turumuzun ardından kahvelerimizi içerek önce Fethiye’de yöresel ürünler dükkanına uğruyoruz, ardından Ölüdeniz’e gidiyoruz. Ölüdeniz‘de sizlere tanıyacağımız deniz molamız sonrası ise bizleri bekleyen aracımıza binerek otelimize döneceğiz akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.  

6 GÜN
6 GÜN

Saklıkent Kanyonu, Tlos Antik Kenti, Yakapark, İstanbul’a dönüş Sabah otelimiz aldığımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Saklıkent kanyonu olacak. Buz gibi suya sahip düdenleri birbirimize yardım ederek geçtikten sonra ulaştığımız kanyon girişinden itibaren yürümeye başlayacağız ve kısa bir yürüyüş sonrası Kanyonun muhteşem güzelliğini fotoğraflayarak giriş noktamız dönerek kanyondan çıkış yapacağız ve günümüzün sonraki durağı olan ve öğlen yemeğimizi de alabileceğimiz yaka park olacak. Yol üzerinde Tlos(talawa) Antik Kenti(panoramik) içinden geçerek bölgenin en güzel doğal alanlarından birisi olan Yaka parka ulaşıyoruz. 14 derecelik su kaynağı ve muhteşem doğasıyla, öğlen yemeğimizi de alacağımız. Yaka Park’ta verilen yeterli serbest zaman da dinlenebilir, tatlısu şelaleleri’ne girilebilir, alabalık sevebilirsiniz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bizleri bekleyen aracımıza binerek İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka pelittour organizasyonda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin