itibaren 0₺
Check Availability

BERGAMA-AYVALIK-KAZDAĞLARI TURU

Oylanmadı
Süre

3 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra pelittour olarak Bergama -Ayvalık-Kazdağları turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

Yeşilyurt, Adatepe, Zeus atları, Kaz dağları, Şeytan Sofrası, Ayvalık

Sabah saatlerinde Çanakkale’ye bağlı Yeşilyurt Köyü’ne ulaşıyoruz. Köye ulaştıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak köy kahvaltımızı alıyor ve rehberimiz eşliğinde köyü geziyoruz. Ardından aracımıza binerek tarihi yapıya sahip zeytinyağı Müzesi’ne geçerek zeytinyağı hakkında bilgiler edinip müzeyi geziyor ve alışveriş yapabilme imkânı buluyoruz. Sonrasında ise gezimize taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu Adatepe köyü olacaktır. Panoramik olarak köyü görerek yaklaşık 850 metrelik bir yürüyüşün ardından tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus altarına ulaşıyoruz. Buranın mitolojik öyküsünü rehberimizden dinliyoruz. Manzaranın güzelliği karşısında fotoğraflarımızı çekip aracımız biniyor ve bir sonraki durağımız olan Tahta kuşlar müzesini geziyoruz. Müze içerisinde anlatımları dinleyerek gezimizi gerçekleştirip oksijen yatağı olarak da bilinen kaz dağları milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Kaz dağları milli parkı’na kısa bir yolculuktan sonra ulaşarak sütüven Şelalesi ve Hasanboğuldu göletini yürüyüş yaparak geziyoruz. Buranın hikayelerini rehberimizden dinliyoruz. Fotoğrafımızı çekerek bölgeden ayrılıyor ve bir saatlik bir yolculuktan sonra akşam üzeri Ayvalık’ta bulunan otelimize ulaşıyoruz akşam yemeği ve konaklama Ayvalık’ta olacaktır.

 

3 GÜN
3 GÜN

Ayvalık, Cunda, Bergama dönüş yolu

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltımız sonrası ayrılarak ilk durağımız olan Ayvalık merkeze geçiş yapıyoruz rehberimiz eşliğinde ayvalığın tarihi sokaklarını geziyoruz. Gezlerimizi tamamlayarak Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçiş yaparak cunda Adası’na ulaşıyoruz. Ada içerisinde rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak taksiyarhis kilisesi geziyoruz. Ada içerisinde fotoğrafımızı çekerek kahvelerimizi içiyor ve Bergama’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir saatlik kısa bir yolculuktan sonra Bergama ‘ya ulaşarak öğle yemeğimizi alıyor ve gezimize başlıyoruz. Kızıl avlu olarak adlandırılan tarihi yapıyı geziyor ve sonrasında dileyen misafirlerimizi ile birlikte Akropol’e çıkıyoruz. (Akropol’e çıkışlar taksi ya da teleferik ile sağlanmaktadır.) buranın eşsiz manzarasında seyir ve fotoğraf molası sonrası Zeus sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama kütüphanesi, Athena Tapınağı Gezilerimizi rehberimiz eşliğinde tamamlayarak araçlarımıza biniyor ve İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka pelittour organizasyonda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin