itibaren 0₺
Check Availability

Likya Turu Bol Yüzmeli

Oylanmadı
Süre

5 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra pelittour olarak Bol Yüzmeli Likya turumuza araç içi ikramlar eşliğinde gece yolculuğuna başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

İlk durağımız, sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış olan Akyaka'dır. Akyaka, sessiz ve sakin bir atmosferi ile "Sakin Şehir" unvanına sahiptir. Burada doğal bir akvaryumu andıran Kadın Azmağı'nda yüzme molası veriyoruz. Koruma altına alınan bu bölge, kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığının 8 dereceyi geçmediği, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, balıkları, kaplumbağaları ve ördekleri ile sizleri büyüleyecektir. Ardından mavi bayraklı Akyaka plajında mola veriyoruz. Akşama doğru bu doğa harikası yerleşim yeri olan Akyaka'yı geride bırakarak Fethiye'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Göcek'e uğruyoruz. Göcek, pahalı tekneleri, göz alıcı güzelliği ve şirin marinası ile ünlüdür. Göcek'teki gezimizi tamamlayarak Katrancı Koyu'nun muhteşem manzarasını görüyor ve fotoğraflıyoruz. Sonrasında Fethiye'deki otelimize ulaşıyoruz. Turumuz boyunca konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.
Not: İstanbul'dan hareket ettikten sonra, ertesi gün otele giriş yapmadan Akyaka'da yüzme molası verileceğinden misafirlerimizin, plajda kullanacakları deniz kıyafetlerini, havlu-terlik gibi kullanım eşyalarını ayrı bir küçük çanta içinde yanlarında bulundurmalarını tavsiye ederiz.

3 GÜN
3 GÜN

Kaputaş Plajı – Saklıkent Kanyonu – Patara Kumsalı – Rafting – Zipline

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası başlıyor. Dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’da Yamaç Paraşütü (Paragliding) yapma fırsatı bulabilirler (Ekstra). Sonrasında turkuaz renginin hâkim olduğu Kaputaş plajına hareket ediyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından uzunluğu yaklaşık olarak 18 km bulan Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilen Patara kumsalına hareket ediyoruz. Gündüz insanlara gece caretta caretta deniz kaplumbağalara ev sahipliği yapan kumsallık alanda uzunca bir süre mola verdikten sonra isteyen misafirlerimiz ile yürüyerek antik kentimizi geziyoruz. Ardından 1996 yılında Milli Park ilan edilen Saklıkent Kanyonuna hareket ediyoruz. Uzunluğu 18 Km yüksekliği 200 mt ile 600 mt arasında değişen kanyonda yürümek isteyen misafirlerimizle yürüyüşümüze başlıyoruz. Saklıkent Milli Park’ta vereceğimiz mola içerisinde isteyen misafirlerimiz Karaçay nehrinde tek kişilik botlarla rafting yapabilirler ya da macera parkından (zipline, bungee jumping vsr) yararlanabilirler (Ekstra).  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4 GÜN
4 GÜN

Tüm Gün Ölüdeniz Yüzme Molası - Kayaköy

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında başlıyor. Ölüdeniz'e (Kıdrak Lagünü) doğru hareket ediyoruz. Bu plaj, 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiş ve mavi bayraklıdır. Burada tüm gün boyunca serbest zamanımızı geçireceğiz. Dileyen misafirlerimiz Kıdrak Milli Park içinde bulunan su sporlarından (parasailing, banana, ringo vb.) faydalanabilirler (Ekstra ücretlidir). Sonrasında eski adı Levissi olan Kayaköy'e doğru yola çıkıyoruz. Lozan Antlaşması sonucu terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy'ü gezerken, 1920'li yılların atmosferini yaşayacak ve sokaklarında dolaşarak o dönemin insanlarının yaşantısına tanıklık edeceksiniz. Kayaköy gezisinin ardından otelimize dönüş yapacağız.

5 GÜN
5 GÜN

Tüm Gün Sarıgerme Plajı Yüzme Molası - Belen Kahvesi

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında başlıyor. Boylu boyunca uzanan altın sarısı kumsalı, kum zambakları ve ferahlatan rüzgârı ile sizleri büyüleyecek Sarıgerme Plajına hareket ediyoruz. Mavi bayraklı kumsaldan denize girerek yorgunluğumuzu attıktan sonra Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü’nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası veriyoruz. Çay molamızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğu başlıyor. İzmir – Manisa- Balıkesir güzergâhı üzerinden İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka pelittour organizasyonda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

 

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin