itibaren 0₺
Check Availability

ESKİŞEHİR TURU

Oylanmadı
Süre

1 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

Günü birlik masal şatosu ve Odun pazarı turu

 • Odun pazarı
 • Balmumu Heykeller Müzesi
 • Devrim Arabası
 • Saz ova Bilim ve Kültür Parkı
 • Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
 • Porsuk Çayı

En Güzel Şehir olan Eskişehir Odun pazarı Tarihi Evleriyle birlikte sizi zamanda unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Kim gondolda keyifli anlar yaşamak istemez ki? Hem bunun için Venedik’e gitmenize de gerek yok! Unutulmaz bir hafta sonu geçirmek için geç kalmadınız.

1 gün

Belirtilen saatlerde ve hareket notlarında buluştuktan sonra pelitli tur olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini uzman rehberlerimiz eşliğinde siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacıyla hazırlamış olduğumuz Eskişehir turumuza başlıyoruz Sizlere vereceğimiz Araç içi Kahvaltı Paketi ile yönümüzü Eskişehir'e çeviriyoruz. Kocaeli – Adapazarı güzergahı üzerinden keyifli yolculuğumuzun sonrasında Eskişehir’e ulaşmış oluyoruz. Türkiye'de birçok ilke imza atmış bir kent olan Eskişehir'in tertemiz caddelerini, uygar yaşantılarını ve şehir imarını görünce şaşıracaksınız. Eski ile yeniyi harmanlamış, geçmişini unutmamış ve onu geleceğe taşımış yaşanılası bir şehir olan Eskişehir gezimize siz değerli misafirlerimizle başlıyoruz. Eskişehir’deki ilk durağımız Saz ova ParkıEskişehir’in çehresini tamamıyla değiştiren projelerden bir tanesi. İçerisinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi gibi birçok tema görselini rehberimizin anlatımları ile birlikte geziyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından bölgede siz değerli misafirlerimize gezip güzel anılar biriktirip fotoğraflamanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Türkiye’nin ilk yerli arabası ve kalan son örneği olan Devrim Arabasını ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin ilk yerli ve milli arabası olan Devrim Arabası nın trajik hikayesini rehberimiz eşliğinde dinliyor ve sonrasında fotoğraflıyoruz. Kısa fotoğraf molamızın ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Bölgenin yöresel yemeği olan Çiböreğin lezzetini tatmamız için öğle yemeği molası veriyoruz. (Ekstra) Öğlen yemeğimizin ardından son zamanlarda sürekli olarak gelişen ve yıllar geçtikçe daha da güzelleşen Eskişehir Merkez'de Porsuk çayı kenarında adeta kendinizi Venedik’te hissedeceğiniz tekne turumuzu (Ekstra) gerçekleştiriyoruz. Tekne turumuz sonrası vereceğimiz kısa bir alışveriş molasının ardından 600 yıllık tarihiyle ve korun musluğu ile şaşkınlık uyandıran Tarihi Odun pazarı Evlerini geziyoruz. Odun pazarı içerisinde bulunan Atlıhan Lületaşı ve El Sanatları Çarşısını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Odun pazarı Evleri içerisinde adeta geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkıyor; Evliya Çelebinin Seyahatnamesinde anlattığı sokağı, Arif Nihat Asya’ nın “BAYRAK” şiirini yazdığı evi görüyoruz. Sonrasında dünyanın pek çok ülkesinde bulunan ' Madam Tussaud ' müzesinin Türkiye'deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye'nin ve dünyanın ünlü simalarından 160'ın üzerinde heykel göreceğiz. Eskişehir'den ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bozüyük Adapazarı güzergahını takip ederek akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki PELİTLİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Belirtilen saatlerde ve hareket notlarında buluştuktan sonra pelitli tur olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini uzman rehberlerimiz eşliğinde siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacıyla hazırlamış olduğumuz Eskişehir turumuza başlıyoruz.

Sizlere vereceğimiz Araç içi Kahvaltı Paketi ile yönümüzü Eskişehir'e çeviriyoruz. Kocaeli – Adapazarı güzergahı üzerinden keyifli yolculuğumuzun sonrasında Eskişehir’e ulaşmış oluyoruz.

Türkiye'de birçok ilke imza atmış bir kent olan Eskişehir'in tertemiz caddelerini, uygar yaşantılarını ve şehir imarını görünce şaşıracaksınız. Eski ile yeniyi harmanlamış, geçmişini unutmamış ve onu geleceğe taşımış yaşanılası bir şehir olan Eskişehir gezimize siz değerli misafirlerimizle başlıyoruz.

Eskişehir’deki ilk durağımız Saz ova Parkı. Eskişehir’in çehresini tamamıyla değiştiren projelerden bir tanesi. İçerisinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi gibi birçok tema görselini rehberimizin anlatımları ile birlikte geziyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından bölgede siz değerli misafirlerimize gezip güzel anılar biriktirip fotoğraflamanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Türkiye’nin ilk yerli arabası ve kalan son örneği olan Devrim Arabasını ziyaret ediyoruz.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli arabası olan Devrim Arabası nın trajik hikayesini rehberimiz eşliğinde dinliyor ve sonrasında fotoğraflıyoruz. Kısa fotoğraf molamızın ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Bölgenin yöresel yemeği olan Çiböreğin lezzetini tatmamız için öğle yemeği molası veriyoruz. (Ekstra)

Öğlen yemeğimizin ardından son zamanlarda sürekli olarak gelişen ve yıllar geçtikçe daha da güzelleşen Eskişehir Merkez'de Porsuk çayı kenarında adeta kendinizi Venedik’te hissedeceğiniz tekne turumuzu (Ekstra) gerçekleştiriyoruz.

Tekne turumuz sonrası vereceğimiz kısa bir alışveriş molasının ardından 600 yıllık tarihiyle ve korun musluğu ile şaşkınlık uyandıran Tarihi Odun pazarı Evlerini geziyoruz. Odun pazarı içerisinde bulunan Atlıhan Lületaşı ve El Sanatları Çarşısını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Odun pazarı Evleri içerisinde adeta geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkıyor; Evliya Çelebinin Seyahatnamesinde anlattığı sokağı, Arif Nihat Asya’ nın “BAYRAK” şiirini yazdığı evi görüyoruz.

Sonrasında dünyanın pek çok ülkesinde bulunan ' Madam Tussaud ' müzesinin Türkiye'deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye'nin ve dünyanın ünlü simalarından 160'ın üzerinde heykel göreceğiz.

Eskişehir'den ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bozüyük Adapazarı güzergahını takip ederek akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki PELİTLİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 • - Pelitli Turizm Güvencesi
 • - Araç içi Kahvaltı Paketi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlarımız ile Ulaşım
 • - Araç İçi Su İkram
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Dönüş Günü Akşam Yemeği
 • - Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

İncelemeler

0/5
Oylanmadı
Üstünden 0 yorum
Mükemmel
0
Çok Güzel
0
Ortalama
0
Zayıf
0
Çok kötü
0
Gösterim 1 - 0 in 0 toplamda

Yorum yaz

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin