itibaren 0₺
Check Availability

Erfelek -Sinop -Kastamonu Turu

Oylanmadı
Süre

4 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra pelittour olarak Erfelek -Sinop -Kastamonu turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

Keyifle geçen yolculuğumuz sonrasında ilk durağımız olan dünyaca ünlü tatlıca köyü erfelek Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Muhteşem doğal güzelliğine sahip erfelek’te verdiğimiz kısa serbest zamanın ardından şelaleler çevresinde kısa yürüyüşler ile bölgenin güzelliklerini keşfediyoruz. Erfelek şelaleleri turumuzu bitirdikten sonra aracımıza binerek Türkiye’nin en kuzey ucu olan hamsilos Fiordnu görmek üzere yola çıkıyoruz, yaklaşık 30 dakika süren yolculuğumuz sonrasında hamsilos tabiat parkına varıyoruz. Hamsi lo tabiat parkı gezimiz sonrasında şehir merkezine hareket ederek Sinop’un tarihi ve doğal güzellikleri ile Keşfimize devam ediyoruz. Sinop merkeze geldiğimizde Sinop yöresi’ne ait yemeklerden oluşan öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Öğleden sonra turumuza devam ederek serbest zaman bitiminde ilk durağımız Sinop’ta bulunan arkeolojik eserlerin sergilendiği Sinop arkeoloji müzesini geziyoruz, sonrasında Sinop Kalesi’ni görüyoruz. Sinop merkez gezimiz sonrasında otelimize doğru harekete geçiyoruz akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

3 GÜN

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltımız sonrası araclarımıza binerek Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan tarihi ve duasıyla insanlara hayran bıraktıran Kastamonu’ya doğru hareket ediyoruz. Kastamonu Şehir Merkezi’ne ulaşarak gezimize başlıyoruz Cumhuriyet meydanı ve Şehit Şerife bacı Anıtı, saat kulesi, Nasrullah Cami şadırvanı ve meydanı gezilerimiz gerçekleştirip 1443 yılında yapılan İsmail bey külliyesi hareket ediyoruz. Dev handa verilen mola sonrası, cami misafirhane hamam ve türbeyi gezerek öğlen yemeğimizi alıyoruz. Ardından şapka müzesini gezerek Kastamonu merkezde bulunan otelimize ulaşarak akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

4 GÜN
4 GÜN

Horma kanyonu, Ilıca Şelalesi, Safranbolu Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımıza binerek Küre dağları içerisinde yer alan horma kanyonuna doğru hareket ediyoruz. Horma Kanyon’un eşsiz güzelliği ile üç kilometrelik doğaya uygun ahşap platform üzerinde yürüyerek doğanın tadını çıkarıyoruz. Sonraki durağımız ise 15 metre yükseklikten dökülmekte olan Ilıca Şelalesi oluyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra aracı binerek Safranbolu‘ya doğru yola çıkıyoruz. Safranbolu’ya vardığımızda ilk durağımız Safranbolu ‘da 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezp edecek olan Kaymakamlar konağı na gidiyoruz. konak gezimiz esnasında hayat, harames selamlık bölümlerini geziyoruz. Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğiniz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken eski Semerciler, Manifaturacılar, bakırcılar ve demirciler Çarşılarını, kentin etrafında uzaktan gördüğümüz kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu kanyonunu, ve Öykü ile sizi şaşırtacak olan izzet Mehmet paşa cami’yi gördükten sonra günümüzde otel olarak kullanılan cinci hanı(panoramik) görüyoruz. tarihi çarşının içinde yapacağımız yürüyüş içerisinde köprülü Mehmet paşa Camii ve bahçesindeki güneş saatini gördükten sonra Yemenciler arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan, imren lokum çeşitlerini tada bileceğiniz çarşıdaki gezmizi tamamlayarak İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz sizleri almış olduğumuz noktalardan geri bırakarak bir sonraki pelittour Organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin