itibaren 0₺
Check Availability

ZONGULDAK-AMASRA-SAFRANBOLU TURU

Oylanmadı
Süre

3 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra pelittour olarak Zonguldak -Amasra-Safranbolu turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

Sabah saatlerinde Çeşm-i Cihan Amasra’ya ulaşarak güne dileyen misafirlerimiz ile kahvaltı alarak başlıyoruz. Amasra ‘nın girişindeki bakacak tepesi ilk keşif noktamız olacak Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman ‘’lala,lala çeşmi cihan bu mu ola’ yani “ dünyanın gözü bu mudur” Diyerek hayranlığını gösterdiği bakacak tepesinden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra Merkezi’ne indiğimizde gezimiz, Amasra kalesi (zindan kalesi, Sormagir kalesi) ile başlıyoruz. Roma döneminde yapılan kemere köprüsü ve Bizanslar döneminde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından, her biri elemeyi Göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Öğle yemeğini müteakip Amasra ‘dan ayrılarak Bartın’ın tarih ve doğanın iç içi olduğu Güzelce hisar ilçesinde bulunan güzelce Hisar sütunlarına doğru hareket ediyoruz. Volkanlardan akan lavların soğuyup kristalleşmesi sonucu 80 milyon yıl önce oluşan ahşap yürüyüş yolları Seyir Terası ve iskele yapılarak turizme kazandırılan Lav sütunlarının eşsiz güzelliği karşısında gezimizi tamamlayıp güzel fotoğraflar çekildikten sonra binlerce yıllık tarihi ve tarihi dokusuyla bizleri bekleyen Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Safranbolu’ya ulaşınca öncelikle cam terasa çıkıp, o güzel manzaranın keyfini sürdürüyoruz. Ardından Bektaşilik’in izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden biri olan yörük köyüne ulaşıyoruz. İçerisinde vereceğimiz serbest zamanda köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp konakların arasında dolaşabileceğiz. Leyla Gencer gibi dünya C ünlü isimlerin doğduğu bu yerleşim yerlerini gezeceğimiz keyifli anları hafızamıza kazıyarak Safranbolu’da bulunan otelimize yerleşiyor akşam yemeğimizi alarak konaklama imkânı buluyoruz.

3 GÜN
3 GÜN

Sabah alacağımız güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak tarihi Safranbolu ‘da 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezp edecek olan Kaymakamlar Konağı’na gidiyoruz. Konak gezimiz esnasında hayat, harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğiniz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken eski Semerciler, Manifaturacılar, bakırcılar ve demirciler Çarşısını, kentin etrafında uzaktan gördüğümüz kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu kanyonu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan izzet Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra günümüzde otel olarak da kullanılan cinci hanı (panoramik) görüyoruz. Tarihi Çarşısı içinde yapacağımız yürüyüş içerisinde köprülü Mehmet Paşa cami ye ve bahçesindeki güneş saatini gördükten sonra yemeniciler arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan İmren lokum çeşitlerini tadabileceğimiz çarşıdaki gezimizi tamamlayarak Zonguldak’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuk sonrası Zonguldak’a ulaşıyor ve ilk olarak Türkiye’nin ilk maden müzesi ve Türkiye Taşkömürü kurumu gezeceğiz. Ardından altı galeriden oluşan ve 875 metresi turizm açıdan gök göl mağarasını ziyaret edeceğiz. Mağara sarkıt, dikit, traverten ve Damla taşlarla süslüdür. Mağara içerisinde oksijen oranı oldukça yüksektir gezlerimizi tamamladıktan sonra Ereğli-Alaplı sahil şeridinden İstanbul’a doğru keyifli bir yolculuk geçirerek akşam İstanbul’a ulaşıyoruz sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Pelittour organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin