itibaren 0₺
Check Availability

Çanakkale Gelibolu Turu

Oylanmadı
Süre

3 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra Pelittour olarak Çanakkale Gelibolu turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

Truva Antik Kenti-Truva müzesi-Aynalı Çarşı-Çimenlik Kalesi Sabah kahvaltımızın ardından dünyanın en ünlü antik kentleri arasında olan Antik Kenti doğru yola çıkıyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva Antik Kenti 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmet ile karşılayan Truva efsanesi ‘ne uygun olarak yapılmış tahta atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, Soruların ara kapılarını, Rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve Odeon ’unu görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından tarihi ışık tutan pek çok keşfin yapıldığı Troya antik Kenti’nde keşfedilen pek çok eser ve daha fazlasının sergilendiği Troya müzesini geziyoruz. Troya müzesinde gezimizi tamamladıktan sonra meşhur Çanakkale türkülerine konu olmuş dilden dile dolaşıp herkesin aklına yer edinmiş olan aynalı çarşıya doğru yola çıkıyoruz. Çanakkale merkezde bulunan aynalı Çarşı ‘ya girdiğimizde kendimizi o tarihlere gitmiş gibi hissedeceksiniz. Aynalı Çarşı‘da gezimizi tamamladıktan sonra 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’un savunulması amacıyla Çanakkale Boğazı’nın en dar yerine Anadolu’da yapılmış olan Çimenlik kalesine doğru yola çıkıyoruz. Çimenlik Kalesi’ne vardığımızda kalenin içinde bulunan camileri İngiliz gemisi Queen Elizabeth ten atılan ve kuzey Sur duvarında açtığı iki metrelik delik içinde patlamadan kalan top mermilerini müzenin bahçesinde çeşitli büyüklükte toplar, top taşıma arabaları, tanksavarlar, mayınlar ve denizden çıkarılan bir alman denizaltı kalıntısı gördükten sonra akşam yemeği konaklama için Çanakkale merkezde bulunan otelimize geçiyoruz.

3 GÜN
3 GÜN

Çanakkale-Gelibolu Yarımadası-İstanbul’a dönüş Sabah otelimizde olacağımız sabah kahvaltısının ardından siz değerli misafirlerimiz ile 1914 yılında başlayan tarihin en kanlı Savaşı olarak bilinen Çanakkale Savaşı’nın izlerini göreceğimiz Gelibolu Yarımadası’na gitmek üzere feribota biniyoruz. İlk durağımız Bigalı köyü oluyor. Arı burnu ve Anzaklar çıkarma yaptığı koyu ziyaret Edip hemen ardından Mehmetçik ‘e saygı anlatı ile kanlı Sırt bölgesini araçta anlatarak 57. alay Şehitliği’ne gidiyoruz. Atatürk’ün gözetleme yeri, saatinin parçalandığı yer, siperlerin ve Yeni Zelanda anıtını ve mezarlıkların da bulunduğu Conkbayırı’nı gördükten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemekten sonra turumuzun öğleden sonraki kısmında şehitler abidesi, morto koyu, Araçtan panoramik Fransız anıttı, Seddülbahir köyü, Seddülbahir’deki özel 1915 savaş malzemeleri Müzesi’ni ve Yahya Çavuş anıtını ve şehitliği ziyaret ediyoruz. Rehberimiz Ertuğrul koyu çıkartma muharebelerine ve İngilizlerin river clyde gemisinden truvaına benzer çıkartmasına Türk askerinin muhteşem savunmasını anlatıyor, daha sonra Şahin dere hastane Şehitliği’ne geçiyoruz. Buradaki bozulmadan kalan gerçek şehitlik ve mezarları ziyaret ettikten sonra dilleri destan Seyit onbaşı hikayesini Seyit onbaşı anıtında dinliyoruz. Akabinde mecidiye ve namazgah tahtalarının ziyareti ve Kilitbahir kalesinin anlatımlarından sonra aynı güzergâh üzerinden İstanbul’a dönüş dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Keyifle geçecek yolculuğumuz ardından, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka pelittour organizasyonda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.    

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin