itibaren 0₺
Check Availability

Afrodisias-Pamukkale-Nysa Turu

Oylanmadı
Süre

3 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra Pelittour olarak Afrodisias-Pamukkale-Nysa turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

Aydın Arkeoloji Müzesi -Nysa antik Kenti-Yörük Ali Efe müzesi-Afrodisias- Denizli

Sabah saatlerinde keyifle geçen yolculuğumuzun ardından Aydın’da sabah kahvaltımızı alıyoruz sabah kahvaltının ardından arkeolojik ve etnografik eserlerden oluşan karma bir serginin yer aldığı Aydın arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Yine ülkemizde bulunan muazzam antik şehirlerden biri olan Nysa antik kentini birlikte keşfediyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Yenipazar ilçesine geçiyoruz. Yenipazar ilçesi pidesi ile ünlü bir bölgemizdir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ilk durağımız milli kahraman yörük Ali Efe’nin İzmir’den dönüşünden ölümüne kadar yaşadığı Yenipazar ilçe Merkezi’ndeki evi olacaktır. Rehberimizin anlatımları eşliğinde evi gezdikten sonra UNESCO’nun miras listesinde yer alan, adını mitolojide yer alan aşk ve güzellik tanrıçası olarak bildiğimiz Afrodit’ten alan Antik Kent Afrodisias Antik Kenti doğru yola çıkıyoruz. Afrodisias antik şehrine ulaştıktan sonra rehberimiz eşliğinde tapınak, tiyatro ve müze gizlerimizi gerçekleştiriyoruz. Afrodisias antik şehrinin tarihi dokusu sizlere adeta büyüleyecek gezilerimiz olduktan sonra kısa bir yolculuğun ardından Denizli de bulunan otelimize geçiyor ve akşam yemeğini alarak konaklama imkânı buluyoruz.

3 GÜN
3 GÜN

Denizli-Hierapolis-Pamukkale- Travertenler-Laodikeia Antik kenti-İstanbul’a dönüş

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Pamukkale’ye ulaşıyoruz. Bu arada ilk durağımız Hierapolis Antik Kenti olacaktır. Nekropol, Domitian kapısı, Sütunlu cadde, karbondioksit havuzu, cin deliği, tiyatro rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra rehberimiz eşliğinde travertenlere yürüyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesini ardından travertenlerin tadını çıkarmamız için sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi belirlenen restoranda aldıktan sonra Laodikeia Antik Kent doğru yola çıkıyoruz. Laodikeia antik kentinin rehberimizinim anlatımları eşliğinde gezdikten sonra tekstil alışverişi yapmak isteyen misafirlerimiz için bölgenin ünlü tekstil fabrikalarından birine uğruyor ve sonrası da verilen saatte otobüsümüzle buluşmak üzere İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifle geçecek yolculuğumuz ardından, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka pelittour organizasyonda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin