itibaren 0₺
Check Availability

Gökçeada -Bozcaada-Cunda Turu

Oylanmadı
Süre

4 GÜN

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Diller

___

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen saatlerde ve hareket noktalarında buluştuktan sonra Pelittour olarak Gökçeada -Bozcaada-Cunda turumuza araç içi ikramlar eşliğinde başlıyoruz.

2 GÜN
2 GÜN

Keyifle geçen yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Kabatepe feribot iskelesine ulaşıyoruz sizlere dağıtacağımız kahvaltı Paketi ikramlarımız eşliğinde feribota binerek Gökçeada ‘ya geçiyoruz. Ülkemizin en önemli ve en büyük adasına ulaştıktan sonra ilk olarak dibek kahvesi ile meşhur olan zeytinli köye gidiyoruz. Dibek kahvesi ve sakızlı muhallebisini tattıktan sonra Zeytinli köy gezimizi bitirdikten sonra yaşlı çınar ağaçları ve tarihi Çeşmesi ile tanınan eski bademli köyüne geçiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Aydıncık koyuna doğru yola çıkıyoruz. Aydıncık koyun da siz değerli değerli misafirlerimize yüzme molası veriyoruz. Öğleden sonra 16:00 sularında buluşarak 17:00 feribotu ile karşıya geçiyor ve 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nü kullanarak Çanakkale’de bulunan otelimize geçiş yapıyoruz otelimize ulaşarak akşam yemeğini alıyor ve konaklama imkânı buluyoruz.

3 GÜN
3 GÜN

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Bozcaada’yı keşfetmek için yola çıkıyoruz. Kısa süreli bir yolculuk sonrasında geyikli İskelesi’ne ulaşarak otobüsümüzü iskeleye park ediyor ve yaya olarak feribotla adaya geçiyoruz. Bozcaada’nın güzel sokakları arasında rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıyoruz Şirin sokakları ve Rum evleri eşliğinde yapacağımız yürüyüş esnasında rehberimizin vereceği bilgileri dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte minibüslere binerek plaja gitmek üzere hazırlanıyoruz. Ayazma plajı dışında kale çevresinden veya bazı otellerden de denize girebilirsiniz. (Giriş ücretleri olabilir) Bozcaada’nın en meşhur plajı ayazma da gün boyu deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Bozcaada’nın tadını çıkardıktan sonra akşam 17:00 feribotu ile geyikli ’ye dönüyor ve otobüsümüze binerek Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Otelimize yerleşerek akşam yemeği ve konaklama imkânı buluyoruz.

4 GÜN
4 GÜN

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu Adatepe köyüne doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde ilk olarak Zeus altlarında rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz ve Adatepe Köyü’ne geziyoruz Adatepe köyü gezmiş sonrasında tarihi yapıya sahip zeytin yağı Müzesi’ne geçerek zeytinyağı hakkında bilgiler edinip müzeyi geziyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Zeytinyağı müzesi gezimiz sonrasında Ayvalık Merkezi’ne geçiş yapıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Ayvalık’ın tarihi sokaklarını geziyoruz gezilerimiz tamamlayarak Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçiş yaparak cunda adasına ulaşıyoruz. Ada içerisinde rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak taksiyarhis kilisesi (müze)’ni geziyoruz. Ada içerisinde fotoğrafımızı çekerek kahvelerimizi içiyor ve şeytan sofrasına doğru yola çıkıyoruz. Şeytan Sofrasına çıktığımız zaman tepeden baktığımızda tüm Ayvalık adalarını ve Midilli adasına göreceğiz. Burada büyük bir ayak izi göreceksiniz. Üzerinde dilek tutup içine bozuk para atılan bu ayak izinin şeytana ait olduğunu ve diğer ayağının da karşı dağda olduğu söylenmektedir. Rehberimiz şeytan Sofrası hakkında bilgiler aktardıktan sonra serbest zaman veriyoruz serbest zamanın ardından araçlarımıza binerek İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifle geçecek yolculuğumuz ardından, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka pelittour organizasyonda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.  

 • - PELİTTOUR Güvencesi
 • - Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • - Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • - Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • - Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • -Araç İçi Su İkramı
 • -Seyahat Sigortası (D2)
 • -TÜRSAB belgeli Araçlar
 • - Tüm Öğle Yemekleri
 • - Tüm Özel Harcamalar
 • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

from 0₺

Bunları da beğenebilirsin